تبلیغات
فروشگاه فرش - برترین فرش های دست بافت ایران

برترین فرش های دست بافت ایران

یکشنبه 28 آذر 1389 03:00 ب.ظ

نویسنده : علی اصغر کارخانه
درهجدهمین‌نمایشگاه‌بین‌المللی‌فرش‌دستباف
برترین فرش‌های دستباف معرفی شدند
جام جم آنلاین: دربخش مسابقه برترین فرشهای هجدهمین نمایشگاه بین المللی فرش دستباف ایران كه در مراسمی در تهران برگزار شد از میان 60 اثر ارسالی‌6 اثر به عنوان آثاربرتر معرفی شدند.
به گزارش مهر، در مرحله اول، از میان 60 اثر، 18 اثر انتخاب شدند، ضمن اینکه از میان فرشهای راه یافته به مرحله دوم نیز، هیئت داوران در گروه فرشهای عشایری و روستایی با رج شمار زیر 20، هیچ اثری را به عنوان برتر انتخاب نکرد.
 
در گروه فرشهای عشایری و روستایی با رج شمار بالای 20، فرش قشقایی قبادخانی از غرفه شرکت فرش قشقایی باف به عنوان برترین فرش عشایری انتخاب شد.
 
در گروه فرشهای کلاسیک شهری باف با رج شمار زیر 30 نیز هیچ اثری به مسابقه راه پیدا نکرد. در گروه فرش های کلاسیک شهری باف با رج شمار 30 تا 50 رج، قالیچه لچک ترنج از شرکت فرش حکیمی فرد‌الموتی به عنوان برترین فرش انتخاب شد.
 
در گروه فرشهای کلاسیک شهری باف تمام ابریشم با رج شمار بالای 50 ، فرش دنیای پرندگان از تولیدی فرش میرمهدی قم به عنوان برترین فرش انتخاب شد .
 
همچنین از فرش لچک ترنج کاشان از شرکت فرش نگارستان کاشان مرشدی و فرش لچک ترنج تخت جشمید از شرکت فرش بهارستان محرری تقدیر شد.
 
در گروه فرشهای کلاسیک شهری باف پشمی با رج شمار بالای 50، قالی لچک ترنج شاه عباسی از شرکت فرش محمد صیرفیان به عنوان برترین فرش انتخاب شد.
 
در گروه فرشهای هنری فرش‌السماء الحسنی از شرکت فرش مهدی ای به عنوان برترین فرش‌ انتخاب شد.
 
در همین رابطه، مهدی کاتب مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید مرکز ملی فرش ایران با بیان اینکه هدفگیری و انگیزه برای مسابقه برترین فرشها، ایجاد همنوایی و همزبانی در تولید فرش، میان تولید‌کنندگان داخلی و تجار خارجی بوده است، گفت: در این میان، 18 اثر برتر شناخته شدند.



دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -




JavaScript Free Code

www.saroogh.mihanblog.com/

JavaScript Free Code New Page 2
JavaScript Free Code